12-BR-COVER (8530)
12-BR-COVER (8530)
97.26
12-BR-COVER (8530) quantity
Add to cart
SKU:
Category:
12" Diameter Brass Sieves
Technical Data Sheet
Description
Additional information
Reviews (0)
Description
12″ Brass Cover
Additional information
Weight
2.8 lbs
Dimensions
13 × 13 × 4.75 in
Reviews
There are no reviews yet.
Be the first to review “12-BR-COVER (8530)”
Cancel reply
You must be
logged in
to post a review.
Related products
12″-FH-BR-SS-US-5/16″-SIEVE (6985)
141.96
12"-FH-BR-SS-US-5/16"-SIEVE (6985) quantity
Add to cart
12″-FH-BR-SS-US-0.265″-SIEVE (6986)
12"-FH-BR-SS-US-0.265"-SIEVE (6986) quantity
12″-FH-BR-SS-US-1/2″-SIEVE (6982)
12"-FH-BR-SS-US-1/2"-SIEVE (6982) quantity
Categories
Specials
Assay Supplies
Assay Gloves & Clothing
Aluminized Assayers Clothing
Aluminized Aprons
Aluminized Gloves & Mitts
Aluminized Jackets, Coats & Pants
Aluminized Sleeves, Chaps & Boot Covers
Heat Reflective Faceshields & Hoods
Assayers Gloves & Mittens
Assayers Gloves
Assayers Mitts
Latex & Nitrile Gloves
Safety Equipment
Work Gloves
Assay Tools/Tongs
Crucible Tongs & Forks
Charging Tongs
Pouring Tongs
Hinged Tongs & Accessories
Vertical Tongs
Cupel Forks
Cupel Tongs
Dore Equipment
Forceps, Spatulas & Scoops
Forceps & Tweezers
Scoops
Spatulas
Furnace Tools
Lead Button Loaders
Measuring Cups and Spoons
Parting & Annealing Trays
Parting Cup Trays
10ml Parting Cup Trays
12-15ml Parting Cup Trays
20ml-30ml-40ml-50ml Parting Cup Trays
Annealing Trays
10ml Annealing Trays
12-15ml Annealing Trays
40ml Annealing Trays
50ml Annealing Trays
Quartz Parting Basket
Slagging/Button Equipment
Certified Reference Material
Gold Oxide CRM
Gold and Silver CRM
Gold Sulphide CRM
Rock Standards – Other
Crucible Mixers
Crucible Mixers
Crucible Mixer Parts
Crucibles
Fire Clay Crucibles
5, 15 & 20 gram Fire Clay Crucibles
30, 40 & 45 gram Fire Clay Crucibles
50, 60 gram & #5, #6 Fire Clay Crucibles
Size K, L, #12, #14 Melters
Graphite Crucibles
Budget Graphite Crucibles
Salamander Super "A" Premium Crucibles
Premium Graphite Crucibles
Fused Silica Crucibles
Silicon Carbide (SiC) Crucibles
Crucible Covers
Carbon Sulfur Analysis
Porcelain Crucibles & Covers
Porcelain Crucibles
Porcelain Crucible Covers
Annealing/Ashing Crucibles
Zirconium & Nickel Crucibles
Roasting Dishes & Scorifiers
Stir Rods
Crucible Markers
Crushers
Jaw Crushers
Jaw Crusher Parts
Bico Badger Parts
Bico VD Chipmunk Parts
Bico WD Chipmunk Parts
Dragon Jaw Crusher Parts
L-2 Crusher Parts
Denver Jaw Crusher Parts
Morse Bros Jaw Crusher Parts
Morse 1000 2¼ x 3½ Parts
Morse 2000 4 x 6 Parts
Morse 3000 5 x 6 Parts
Morse 4000 8 x 8 Parts
Marcy 3340 Jaw Crusher Parts
Terminator / Rhino Parts
Cone (Gyroll) Crushers
Cone (Gyroll) Crusher Parts
Model 4100 – 10" Marcy Cone Crusher Parts
Model 3399 – 10" Marcy Cone Crusher Parts
Model 3151 – 10" Marcy Cone Crusher Parts
6" Cone Crusher Parts
Double Roll Crushers
Roll Crusher Parts
6.5" x 6" Double Roll Crusher Parts
9" x 12" Double Roll Crusher Parts
Roskamp Parts
Cleaning Sand
Cupels
MABOR Magnesia Cupels
Bone Ash Cupels
Cupel Trays
MgO Cupels
MABOR Cupel Bullion Blocks
Furnaces, Kilns & Ovens
Cress Assay Furnaces
8-1/2" Wide Cress Furnaces
10-12" Wide Cress Furnaces
16" Wide Cress Furnaces